بازرسی کالا و تجهیزات تولید داخل کشور

این بخش همگام با ساير بخش‌های شركت، طيف وسيعی از خدمات بازرسی را ارائه می‌نماید و از بدو تأسيس شرکت تاكنون در بسياری از پروژه‌های ملی كشور خدمات گسترده‌ بازرسی را ارائه نموده است. اين بخش با اتکا به رتبه يک بازرسی فنی از سازمان مديريت و برنامه ريزی کشور، پروانه بازرسی کالاهای تولید داخل از سازمان ملی استاندارد، تأییدیه‌های بازرسی فنی مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران و حضور در وندور لیست سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ همواره سعی در ارتقاء سطح رضايت مشتريان از طريق ارائه خدمات با کیفیت بازرسی در حداقل زمان ممکن و ارتقای عملكرد داشته است. در اين ميان آنچه همواره مورد توجه پرسنل بخش قرار داشته، رعايت قوانين ملی و بين‌المللی همراه با نوآوری و آموزش بوده است. عمده فعاليت‌های شركت در این زمينه به شرح زير است:

 بازرسی کالا و تجهیزات در ساير صنايع (صنايع خودروسازی، صنايع دريايی، صنایع فولاد و …)

بازرسی کالا و تجهیزات صنايع برق و نيرو

 بازرسی کالا و تجهیزات صنايع نفت، گاز و پتروشیمی

بازرسی کالا و تجهیزات صنايع نفت، گاز و پتروشیمی

در بسياری از پروژه‌های ملی كشور به ويژه صنايع نفت و گاز و پتروشيمی، شركت آی جی اس به عنوان بازرس فنی شخص ثالث در امور نظارت بر ساخت و بازرسی انواع تجهيزات و کالای مرتبط با بخش خشكی و فراساحلی، سكوهای نفتی، تجهيزات حفاری، سايت‌های مخازن ذخيره‌سازی، خطوط لوله، ایستگاه‌های پمپاژ، مجتمع‌های پالايشگاهی و پتروشيمی فعالیت می‌کند. خدمات بازرسی صنايع نفت و گاز توسط كارشناسان متخصص و با تجربه به طور ويژه در زمينه‌های زير انجام می‌گیرد:

تجهيزات سر چاهی
تجهيزات حفاری
سکوها، platform ها و جکت های دريايی
خطوط لوله (pipe line)
سيستم های لوله کشی (piping) و اتصالات
تجهيزات کنترل و ابزاردقيق
تابلوهای برق و کنترل
ترانسفورماتور
انواع کابل و اتصالات
مخازن ذخيره‌سازی
مخازن تحت فشار و بويلر
برج ها و راکتورهای پالايشگاهی
مبدل‌های حرارتی و كولرهای هوايی
انواع شيرآلات
انواع فیلتر
انواع لوله و تیوب
پمپ و كمپرسور
برج‌های خنك‌كننده

بازرسی کالا و تجهیزات صنايع برق و نيرو

آی جی اس به عنوان بازرس مورد تأیید ارگان‌های ذیربط در امر بازرسی تجهيزات برق و نيرو از جمله ترانسفورماتور، مقره، كابل، تابلوهای HV و LV، يراق‌آلات و پايه، دکل‌ها و سازه‌های فلزی، موتور و ژنراتور، لامپ و روشنايی، تجهيزات ابزار دقيق، تجهيزات تصفيه‌خانه‌های آب و فاضلاب و … فعاليت مستمر دارد. در اين بازرسی‌ها، نظارت بر QC-Plan كارخانه جات سازنده توسط بازرسان مقيم صورت گرفته و كليه تست‌های عمودی (Routine Test)، نمونه (Sample Test) و نوعي (Type Test) بر روی تجهيزات فوق‌الذكر جهت مطابقت با استانداردهای ملی و بين‌المللی انجام مي‌شود. همچنين مدارك فنی طراحی و تست‌های نوعی محصولات توسط كارشناسان متخصص بررسی مي‌شود. ضمناً با توجه به ارتباطات آی جی اس با شبکه بين المللی، امكان انجام آزمون‌های نوعی تجهيزات در آزمايشگاه‌های معتبر بين‌المللی با نظارت كارشناسان آی جی اس وجود دارد.

بازرسی انشعابات عادی (تکفاز و سه فاز) و ديماندی توزيع برق
بازرسی قطعات و تجهيزات الکترونيکی و مخابراتی
بازرسی دستگاه‌ها و تجهيزات ابزار دقيق
بازرسی مولدهای برق و ژنراتور
بازرسی تجهيزات نيروگاه های گازی، سيکل ترکيبی و آبی
بازرسی تجهيزات خطوط انتقال نيرو
بازرسی تجهيزات خطوط توزيع نيرو
بازرسی‌های مربوط به کيفيت توان

فرم ارسال درخواست بازرسی

[wpforms id="974" title="false" description="false"]