بازرسی، ارزیابی انطباق و صدور گواهینامه کالا و تجهیزات وارداتی

بازرسـی‌های پـيش از حمل و ارزیابی انـطباق مـحموله‌های وارداتی به كشـور از عمـده فـعالیت‌های آی جی اس است. كالاها و تجهیزات وارداتی از نظر كميت، كيفيت، بسته بندی و شناسنامه كالا در مبدأ، قبل از بارگيری و حمل با وسیله‌های مختلف (كشتی، كانتينر، قطار…) بازرسی و كنترل می‌شوند. در این بازرسی ها كه در طی فرآيند توليد، انبارش یا قبل از تحویل به خریدار انجام می‌شود، انطباق كالاهای مورد نظر با LC،‌ سفارش خريد، مشخصات توافق شده در قرارداد و ليست كالا، مورد بازرسی و كنترل دقیق قرار می‌گیرد. تهيه عكس از فرآيند بازرسی انجام شده و در نهایت جزئیات بازرسی در گزارش ارائه و گواهینامه‌های لازم طبق فرمت‌های مصوب سازمان ملی استاندارد ایران صادر می‌شود. تخصص و گستردگی جغرافيايی شبکه بازرسی به ما اين امكان را مي‌دهد تا در جايگاهی باشيم كه بتوانيم تقاضای تكنولوژی مدرن روز و صنعت متغير جهانی را پوشش دهيم. اهم فعالیت‌های این بخش به شرح زیر می‌باشد:

نمونه برداری کالاهای وارداتی

بازرسي های پيش از حمل کالاهای وارداتی (PSI)

ارزيابي انطباق کالا و صدور گواهينامه COI

بازرسی و صدور گواهینامه های بانکی IC

تأیید قيمت و ارزش گذاری کالا و تجهيزات

نمونه برداری کالاهای وارداتی

آی جی اس به عنوان بازرس مورد تأیید سازمان ملی استاندارد، بانک مرکزی و گمرک ایران در بسیاری از گمرکات کشور دارای کارشناسان متخصص جهت نمونه برداری کالا و تجهیزات بوده و پس از انجام آزمایش‌های لازم و تأیید کالای مورد نظر نسبت به صدور گواهینامه انطباق با استاندارد جهت ترخیص کالاهای صادراتی و وارداتی اقدام می‌نماید.

درخواست بازرسی

بازرسی‌های پيش از حمل کالاهای صادراتی و وارداتی (PSI) 

آی جی اس در زمينه بازرسی‌های پيش از حمل کالاهای صادراتی و وارداتی (PSI) با استقرار متخصصين خود در كليه بنادر ايران و سراسر دنيا، دقيق ترين و سريع ترين خدمات بازرسی پیش از حمل را با صدور گواهینامه‌های مورد تأیید سازمان ملی استاندارد و بانك مركزی ارائه می‌نماید.

ارزيابی انطباق کالا و صدور گواهينامه COI

ارزیابی انطباق به مفهوم آزمايش كامل نمونه اوليه (Type Test) و سپس تأیید محصولات تولید شده می‌باشد که می‌تواند طبق درخواست مشتری شامل تأیيد طراحی جهت انطباق با استاندارد، آزمايش مخرب/غيرمخرب نمونه اوليه، تائيد نمونه اوليه، بررسی و بازرسی روش توليد، آزمايش محصول، مميزي سيستم كيفيت توليد محصول، نمونه برداری اتفاقی براساس استاندارد، آزمايش ويژگی های مهم نمونه، صدور گواهينامه بازرسی انطباق (COI) باشد که در نهایت منجر به صدور گواهينامه انطباق (COC) خواهد شد.

بازرسی و صدور گواهینامه های بانکی (IC)

شركت آی جی اس در زمینه بازرسی، بررسی و تطابق مدارک کالای وارداتی مطابق با پروفرما با استقرار کارشناسان خود در كليه بنادر ايران، دقيق ترين و سريع ترين خدمات بازرسی، بررسی و تطابق مدارک کالاهای وارداتی با صدور گزارش/ گواهی بازبینی مدارک مورد تأیید گمرک جمهوری اسلامی ایران و بانك مركزی، ارائه می نمايد.
در ضمن با توجه به ابلاغ گمرک جمهوری اسلامی ایران به شرکت های بازرسی مبنی بر تأیید گواهی‌های بازرسی از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی به آدرس epl.irica.ir ، شرکت آی جی اس با أخذ کد کاربری و رمز عبور، برای تأیید و بررسی این قبیل گواهی‌ها در گمرکات اجرایی جمهوری اسلامی ایران اقدام می‌کند.

تأیید قيمت و ارزش گذاری کالا و تجهيزات

در سال‌های اخير سازمان تجارت جهانی، سازمان ملی استاندارد ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران، هر يک به دليل متفاوتی خواستار اظهار نظر بازرس در مورد بهای کالای خريداری شده می‌باشند.در حال حاضر تعدادی از بانک‌ها در متن LC های صادره خود بازرس را موظف به اظهار نظر رسمی در اين مورد می‌نمایند. شرکت آی جی اس با داشتن کارشناسان متخصص در این زمینه به منظور كاهش ريسك و حفظ منافع خريداران در سفارش ها و تجارت بين المللی آنان فعالیت می‌کند.

 فرم درخواست بازرسی ، ارزیابی انطباق و صدور گواهینامه کالا و تجهیزات وارداتی 

[wpforms id="974" title="false" description="false"]